top of page
abris-laptop.png

Eclipse
ABRIS Modülü

Otomatik ABR

Eclipse EP15 ve EP25 modellerine eklenebilen ABRIS Otomatik ABR modülü ile yeni doğan işitme taramalarını gerçekleştirebilirsiniz
 

  • Tüm yaş gruplarında kullanılabilir

  • CE-Chirp® Uyaran

  • Türkçe Arayüz

Broşür

ABRIS Modülü

ABRIS, Otomatik ve hızlı ABR, yeni doğan işitme tarama programına
ek olarak tüm yaş gruplarında kullanılabilir.

ABRIS

Interacoustics Eclipse ABRIS Modülü minimum kullanıcı eğitimi gerektiren, yeni doğan işitme taramasında GEÇTİ/KALDI yanıtları veren, hızlı ve otomatik değerlendirme metodudur.

ABRIS'in normal işiten bebekleri ayırt edebilme oranı %99.7, işitme problemi olan bebekleri ayırt edebilme oranı ise %99.99 olarak bulunmuştur.

eclipse_laptop_abris_edited.png
Öne Çıkan ABRIS Özellikleri

ABRIS Otomatik ABR testi için hidrojelli elektrotların hastaya montajını yaptıktan sonra tek yapmanız gereken empedans değerlerini kontrol edip Başlat butonuna basmaktır.                           

Test esnasında EEG monitörizasyonu yapılarak kayıt alınamayan anlar takip edilir. Sonuçlar Yeşil Geçti, Kırmızı Kaldı şeklinde renk kodlu olarak kullanıcıya gösterilir.                                                 

Anahtar Kelime
SESSİZLİK

CE-Chirp®
Uyaran
(35 dBnHL)

Hızlı ve Güvenilir
Geçti/Kaldı
Sonuçları

%99.9 Sensitivite

%99.7 Spesifisite

CE-Chirp®

Eşik değerlendirmesinde
altın standart

Geleneksel uyaranlara göre elde edilen yanıt amplitütleri
%50 daha fazladır ve test süresini kısaltmaya yardımcı olur.

Problem

Eşiğe yaklaştıkça V. dalganın tanımlanması

İşitme kaybının tipinin ve derecesinin doğru tanımlanması ve uygun rehabilitasyon hizmetinin verilmesi odyololoji uzmanları ve hekimler için büyük önem arz etmektedir.


İşitme eşiklerinin tayini, hızlı tarama klik ABR veya daha frekans spesifik değerlendirme için tone-burst ABR uygulanarak zor ve zaman alan bir işlemdir. Tüm bunlara ek olarak klinisyenin hata yapma şansı bulunmamalıdır.

 

Büyük genlikli ABR dalgaformlarının oluşturulabilmesi için sinir liflerinin ateşlenmesindeki senkronizasyon tüm uyarılmış potansiyel testlerinde önemlidir. Ancak, ne geniş bant klik nede frekans spesifik tone-burst uyaranlar ile nöral senkronizasyon optimum düzeyde sağlanamamaktadır.

Çözüm

CE-Chirp® uyaranları

CE-Chirp® insan denekler üzerinde uzun yıllar süren araştırmalar ve çalışmalar sonucunda geliştirilmiştir.Bu çalışmalar neticesinde, ortalama bir insan kokleasında oluşan en uygun gecikme modelinde karar kılınmış ve sonucunda CE-Chirp® uyaran elde edilmiştir. Bu özellik klinisyenler için daha büyük genlikli dalga formları elde ederek eşik tayininin kolayca bulunması anlamına gelmektedir.

 

Interacoustics, 2007 yılında devrim yaratan CE-Chirp® uyaranını, klinisyenlere daha kısa sürede test yapabilmeleri ve elde ettikleri yanıtları daha kolay değerlendirebilmeleri amacıyla diagnostik
EP platformunda kullanıma sunmuştur.
 

 

Geniş bant CE-Chirp® uyaran klik ile aynı spektrum ve aynı kalibrasyon (peRETSPL) özelliklerine sahiptir. Her iki uyaran arasındaki fark ise uyaranda bulunan alçak, orta ve yüksek frekanslı bileşenlerin zamanlamasının değiştirilerek daha fazla nöral senkronizasyon sağlanmasıdır.

Eclipse Modüllerini Keşfedin!

Her Eclipse yazılım modülü kanıtlanmış teknolojiler ve odyoloji uzmanlarının görüşleri alınarak geliştirilmiştir. Özellikler değişen ihtiyaçlarınız ile senkronize ve size en son teknolojiyi kullandıracak şekilde güncellenerek Eclipse’inizi geleceğe yapılan bir yatırım olarak görmenizi istiyoruz.

eclipse_ce_chirp_ls_edited.png

EP25

Standart ABR testlerine ek olarak, ECochG, eABR, MLR, LLR, P300, MMN ölçümleri yapabilirsiniz. 

Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...
 

eclipse_oae_screens.png

DPOAE (detaylı DP Gram ölçümleri)
ve TEOAE (non-lineer geniş bant klik uyaran ile otoakustik emisyon yanıtı elde edilmesi) amacıyla kullanılır. 
Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...

ASSRLaptop eclipse interacoustics.png

Test süresini %50 kısaltan Dar Bant CE-Chirp® uyaran sayesinde güçlü ve otomatik dual yanıt algılaması özelliğine sahiptir. Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...
 

VEMP_laptop.gif

oVEMP ve cVEMP test ölçümleri ve analizleri ile yüksek uyaranlar verilerek elde edilen uyarılmış miyojenik potansiyellerin değerlendirmesi yapılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...

bottom of page