top of page
ASSR-THUMB1.png

Eclipse
ASSR

Auditory Steady State Response

Eclipse EP15 ve EP25 modellerine eklenebilen ASSR modülü ile aynı anda her iki kulakta
toplam 8 farklı frekansta işitme hassasiyetini değerlendirebilirsiniz.

 

  • En gelişmiş eşik tayin algoritması

  • Modülasyon frekansına ek yüksek harmoniklerin analizi

  • Dar Bant CE-Chirp Uyaran

Broşür

Eclipse ASSR

Interacoustics Eclipse ASSR Modülü, Dar Bant CE-Chirp® uyaranla beraber test süresini %50 kısaltmakta ve güçlü yanıt algılama metotları sunmaktadır.

2nd Generation ASSR - Interacoustics
Videoyu Oynat

ASSR

Interacoustics Eclipse ASSR Modülü dual algılama motoru ile hastadan gelen yanıtları hem faz hem de yön  olarak temel modülasyon oranının 12. harmoniklerini de hesaba katarak değerlendirmektedir.

 

Bu patentli teknoloji sayesinde test süresi geleneksel ASSR sistemlerine göre kısalmakta ve eşsiz doğrulukta sonuçlar vermektedir.

Laptop_dimension_ASSR_edited.png
Öne Çıkan ASSR Özellikleri

ASSR yazılımı darbant CE-Chirp® uyaranı ve patentli yanıt algılama motoru ile aynı anda sağ kulaktan 4 ve sol kulaktan 4 farklı frekansta olmak üzere toplam 8 frekansta eşik değerlendirmesini 20-30 dakikadan kısa bir sürede belirlemektedir.   

ASSR testi yapılarak belirlenen yaklaşık odyogram eşikleri direkt olarak Interacoustics Affinity ve Callisto işitme cihazı test ve analizörlerinde kullanılan DSLv5 işitme cihazı uygulama algoritmasına transfer edilebilir.                               

Anahtar Kelime
SESSİZLİK

Aynı anda

8 frekans

analizi

Test esnasında modülasyon frekansı değiştirebilme

Yeni nesil dual yanıt algılama motoru

CE-Chirp®

Eşik değerlendirmesinde
altın standart

Geleneksel uyaranlara göre elde edilen yanıt amplitütleri
%50 daha fazladır ve test süresini kısaltmaya yardımcı olur.

Problem

Eşiğe yaklaştıkça V. dalganın tanımlanması

İşitme kaybının tipinin ve derecesinin doğru tanımlanması ve uygun rehabilitasyon hizmetinin verilmesi odyololoji uzmanları ve hekimler için büyük önem arz etmektedir.


İşitme eşiklerinin tayini, hızlı tarama klik ABR veya daha frekans spesifik değerlendirme için tone-burst ABR uygulanarak zor ve zaman alan bir işlemdir. Tüm bunlara ek olarak klinisyenin hata yapma şansı bulunmamalıdır.

 

Büyük genlikli ABR dalgaformlarının oluşturulabilmesi için sinir liflerinin ateşlenmesindeki senkronizasyon tüm uyarılmış potansiyel testlerinde önemlidir. Ancak, ne geniş bant klik nede frekans spesifik tone-burst uyaranlar ile nöral senkronizasyon optimum düzeyde sağlanamamaktadır.

Çözüm

CE-Chirp® uyaranları

CE-Chirp® insan denekler üzerinde uzun yıllar süren araştırmalar ve çalışmalar sonucunda geliştirilmiştir.Bu çalışmalar neticesinde, ortalama bir insan kokleasında oluşan en uygun gecikme modelinde karar kılınmış ve sonucunda CE-Chirp® uyaran elde edilmiştir. Bu özellik klinisyenler için daha büyük genlikli dalga formları elde ederek eşik tayininin kolayca bulunması anlamına gelmektedir.

 

Interacoustics, 2007 yılında devrim yaratan CE-Chirp® uyaranını, klinisyenlere daha kısa sürede test yapabilmeleri ve elde ettikleri yanıtları daha kolay değerlendirebilmeleri amacıyla diagnostik
EP platformunda kullanıma sunmuştur.
 

 

Geniş bant CE-Chirp® uyaran klik ile aynı spektrum ve aynı kalibrasyon (peRETSPL) özelliklerine sahiptir. Her iki uyaran arasındaki fark ise uyaranda bulunan alçak, orta ve yüksek frekanslı bileşenlerin zamanlamasının değiştirilerek daha fazla nöral senkronizasyon sağlanmasıdır.

Eclipse Modüllerini Keşfedin!

Her Eclipse yazılım modülü kanıtlanmış teknolojiler ve odyoloji uzmanlarının görüşleri alınarak geliştirilmiştir. Özellikler değişen ihtiyaçlarınız ile senkronize ve size en son teknolojiyi kullandıracak şekilde güncellenerek Eclipse’inizi geleceğe yapılan bir yatırım olarak görmenizi istiyoruz.

eclipse_ce_chirp_ls_edited.png

EP25

Standart ABR testlerine ek olarak, ECochG, eABR, MLR, LLR, P300, MMN ölçümleri yapabilirsiniz. 

Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...
 

TEOAE-ECLIPSE-THUMB1.png

TEOAE ve DPAOE

DPOAE (detaylı DP Gram ölçümleri)
ve TEOAE (non-lineer geniş bant klik uyaran ile otoakustik emisyon yanıtı elde edilmesi) amacıyla kullanılır. 
Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...

ABRIS-THUMB1.png

ABRIS

ABRIS otomatik ve hızlı ABR tarama yazılım modülü tüm yaş gruplarında kullanılabilir. Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...

VEMP-THUMB1.png

VEMP

oVEMP ve cVEMP test ölçümleri ve analizleri ile yüksek uyaranlar verilerek elde edilen uyarılmış miyojenik potansiyellerin değerlendirmesi yapılmaktadır. 

Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...

bottom of page