Eclipse Platformu

Standart eşik ve nörolojik ABR testleri yapan klinikler için geliştirilen EP15 ile rutin işlemler kolaylıkla yapılmaktadır. Daha fazla prosedür gerektiren ABR değerlendirmeleri için eksiksiz spektruma sahip EP25 yazılımı tercih edilmelidir.

 

Eclipse Platformunun Genel Özellikleri Aşağıda Listelenmiştir:
 
 • Eşik tayini ve nörolojik ABR testi ve eABR

 • Bayesian weighting

 • Residual noise hesaplayıcı

 • Fmp hesaplayıcı

 • SNR 3:1 oranı hesaplayıcı

 • CA,RA,INC dalgaformu imleçleri

 • Klik uyarna için normatif latans verileri, CE-Chirp® & NB CE-Chirp®

 • Bölünebilir ekran ile Sağ ve Sol yanıtları kolay takip

 • Optimize eşik değerlendirme için CE-Chirp® & NB

 

 

 

 

 

EP15

Standart ABR testleri hem eşik değerlendirmesi hemde nörolojik tarama amacı ile kullanılmaktadır.Bu ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak geliştirilen EP15, dahili test bataryaları ile kullanımkolaylığına odaklanmıştır.

 

EP15, işitsel uyarılmış potansiyeller testlerinin rutin klinik kullanım ihtiyaçlarını karşılar. İşitsel beyin sapı tepkisinin ilk 15 msn'lik yanıtlarını kaydeder ve eşik değerlendirmesi, nörolojik tarama ve intraoperatif monitörizasyonu için kullanılır.

 

Önceden programlanmış testler cihazın kullanımını kolaylaştırmaktadır, bununla beraber cihazın detaylı özelliklerinden faydalanmak isteyen kullanıcılar için kendi protokollerini oluşturma ve test seçeneklerinde modifikasyonlar yapma imkanı bulunmaktadır.

 
EP15 Öne Çıkan Özellikler:
 • Türkçe yazılım

 • 15ms yanıt penceresi

 • Erken Latanslar, eABR ve EChochG (opsiyonel) test

 • Bayesian Değerleme

 • Cevap Güvenirliği (Fmp) ve Rezidüel Gürültü Grafiği

 • CE-Chirp uyaran (opsiyonel)

 • Tone Burst ve Klik uyaranlar

 • Normatif veriler

 • Otomatik latans işaretleme özelliği

 • Aynı ekranda sınırsız trase

 • Hazır test protokoller

 • SQL veritabanı

 • Modüler ve geliştirilebilir donanım

 • Bebekler için özel geliştirilmiş uyarı başlatma fonksiyonu (Soft Attenuator)

Zor İşleri Ona Bırakın

İşitsel Uyarılmış potansiyeller ve Otoakustik Emisyon testlerini yaparken karşılacağınız problem ne olursa olsun,Eclipse platformu özel yazılım modüllerinin yardımı ile sizin işinize odaklanmanızı sağlar.

Geleceğe Hazır mısınız?

Her Eclipse modülü odyoloji uzmanlarından gelen talepler doğrultusunda kanıtlanmış teknolojiler kullanılarak geliştirilir. Eclipse platformunda bulunan modüllerin özellikleri değişen ihtiyaçlarınıza göre güncellenmekte ve her zaman en son teknolojileri kullanmanız sağlanmaktadır.

Yeni Teknolojiler.
Yeni Standartlar.
Yeni ABR.
Hazır Test Protokolleri ile
Hemen Test Edin!

 

Her bir yazılım modülü için önceden hazırlanmış test protokolleri sayesinde kendinizi güvende hissedeceksiniz. Yazılımı kullanmaya alıştıktan sonra test protokollerinizi kendi kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda düzenleyebilir, yenilerini ekleyebilirsiniz.

 

Kullanıcı dostu arayüz sayesinde sonuçları kolaylıkla analiz edebilir ve değerlendirmelerinize odaklanabilirsiniz. Test sonuçlarını OtoAccess(TM) veritabanına kaydederek gerektiği durumlarda geri çağırabilir, yazdırabilir ve hastanenizin EMR sistemine XML formatında gönderebilirsiniz

FMP ve Residual Noise 

Aldığınız yanıtlarda cevabın olup olmadığını size söyleyen objektif dalga kalite endikatörünüzün olduğunu hayal edin. Fmp grafiği objektif, matematiksel ve kantitatif bilgileri kayıt üzerinde bir çok noktada analiz ederek dalga formunuzu analiz etmenizi sağlamaktadır.

 

ABR testi esnasında yazılım ekranında Fmp grafiği kırmızı, Residual noise grafiği siyah renkle gösterilmektedir. Alınan ölçümün kalitesine göre anlık değişimler klinisyen tarafından bu grafiklere bakılarak takip edilebilmektedir.

Her iki parametre de istenildiği taktirde ABR testinin otomatik olarak durdurulmasını ve bir sonraki gürlükte testin başlamasını sağlamaktadır. Böylece test süresi kısalmakta ve kullanıcı tanılarını daha güvenli koyabilmektedir.

Her zorluğa uygun yazılım modülleri
Tek platformda ABR, ASSR, VEMP & OAE testleri
Anahtar Kelime ‘Sessizlik’

 

Tüm uyarılmış potansiyeller testlerinde gürültünün azaltılması en önemli faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu sebeple Residual noise hesaplayıcısı size ne zaman ağırlıklandırma yapmayı sonlandırmanız gerektiğini göstermektedir. Böylece test süresi kısalmakta ve yanıtların tanımlanabilmesinde kullanıcı güven kazanmaktadır.

 • Sabit ve gürültüye dayanıklı donanım

 • Özel pre-amplifikatör teknolojisi

 • Kullanıcı dostu arayüz

 • Kolay kullanım özellikleri

 

CE-Chirp®Uyaran

Devrim yaratan CE-Chirp uyaran, eşik taramalarında frekans spesifik koklear gecikmeyi kompanse ederek geleneksel klik ve ton-burst uyaranlardan elde edilen dalga formlarına göre 2 katı kadar büyük yanıtlar elde etmenizi sağlamaktadır.CE-Chirp® uyaran hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız.

 

CE-Chirp®

ABR Dalgalarını Hızlı, Doğru ve Temiz Elde Edin

 

Eclipse ve Titan model cihazlarda bulunan CE-Chirp® uyaranlar ile geleneksel klik ve tone burst uyaranlara göre 2 katı büyüklükte genliğe sahip yanıtlar elde edilmektedir.

Problem:

Eşiğe yakın V dalganın tespit edilmesi.

 

İşitme kaybının tipinin ve derecesinin doğru tanımlanması ve uygun rehabilitasyon hizmetinin verilmesi odyololoji uzmanları ve hekimler için büyük önem arz etmektedir. İşitme eşiklerinin tayini, hızlı tarama klik ABR veya daha frekans spesifik değerlendirme için tone-burst ABR uygulanarak zor ve zaman alan bir işlemdir. Tüm bunlara ek olarak klinisyenin hata yapma şansı bulunmamalıdır.

 

Büyük genlikli ABR dalgaformlarının oluşturulabilmesi için sinir liflerinin ateşlenmesindeki senkronizasyon tüm uyarılmış potansiyel testlerinde önemlidir. Ancak, ne geniş bant klik nede frekans spesifik tone-burst uyaranlar ile nöral senkronizasyon optimum düzeyde sağlanamamaktadır.

Çözüm: CE-Chirp®

Kokleada oluşan gecikme süresini kompanse eder.

 

CE-Chirp® insan denekler üzerinde uzun yıllar süren araştırmalar ve çalışmalar sonucunda geliştirilmiştir.Bu çalışmalar neticesinde, ortalama bir insan kokleasında oluşan en uygun gecikme modelinde karar kılınmış ve sonucunda CE-Chirp® uyaran elde edilmiştir. Bu özellik klinisyenler için daha büyük genlikli dalga formları elde ederek eşik tayininin kolayca bulunması anlamına gelmektedir.

 

Interacoustics, 2007 yılında devrim yaratan CE-Chirp® uyaranını, klinisyenlere daha kısa sürede test yapabilmeleri ve elde ettikleri yanıtları daha kolay değerlendirebilmeleri amacıyla diagnostik EP platformunda kullanıma sunmuştur.

 

Geniş bant CE-Chirp® uyaran klik ile aynı spektrum ve aynı kalibrasyon (peRETSPL) özelliklerine sahiptir. Her iki uyaran arasındaki fark ise uyaranda bulunan alçak, orta ve yüksek frekanslı bileşenlerin zamanlamasının değiştirilerek daha fazla nöral senkronizasyon sağlanmasıdır.

Bayesian Weighting ile zaman kazanın!

Bayesian Weighting özelliğinin ABR testi boyunca kullanılması elde edilen yanıtların test boyunca sabit kaldığından emin olmanızı sağlamaktadır. Hastadan kaynaklanan gürültüler test boyunca minimuma indirilirken elde edilen kayıtlarda daha temiz ve anlaşılır olmakta ve size zaman kazandırmaktadır

Eclipse Modüllerini Keşfedin!

Her Eclipse modülü kanıtlanmış teknolojiler ve odyoloji uzmanlarının görüşleri alınarak geliştirilmektedir. Her Eclipse yazılım modülü kanıtlanmış teknolojiler ve odyoloji uzmanlarının görüşleri alınarak geliştirilmiştir. Özellikler değişen ihtiyaçlarınız ile senkronize ve size en son teknolojiyi kullandıracak şekilde güncellenerek Eclipse’inizi geleceğe yapılan bir yatırım olarak görmenizi istiyoruz.

 

 

Modüllerimizi keşfedin!

ASSR

 

Test süresini %50 kısaltan Dar Bant CE-Chirp® uyaran sayesinde güçlü ve otomatik dual yanıt algılaması özelliğine sahiptir. Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...

ABRIS

 

ABRIS otomatik ve hızlı ABR tarama yazılım modülü tüm yaş gruplarında kullanılabilir.
Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...

TEOAE ve DPOAE

 

DPOAE (detaylı DP Gram ölçümleri) ve TEOAE (non-lineer geniş bant klik uyaran ile otoakustik emisyon yanıtı elde edilmesi) amacıyla kullanılır.Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...

VEMP
 

oVEMP ve cVEMP test ölçümleri ve analizleri ile yüksek uyaranlar verilerek elde edilen uyarılmış miyojenik potansiyellerin değerlendirmesi yapılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız...

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.