Ses ve Konuşma Bozuklukları

Analiz & Değerlendirme

 

Phonatory Aerodynamic System
(PAS) Model 6600

 

PENTAX; hava akımı, basınç, konuşma ve sesle ilgili diğer parametreleri ölçebilen Fonatori Aerodinamik Sistemini (PAS) sunmaktan memnunluk duyar.

 

PAS, konuşma analizi ve aerodinamik cihazlarda yılların tecrübesine dayalı, öncü klinisyen ve ses bilimcilerin katkılarıyla PENTAX tarafından tasarlanmıştır.

 

Sesle ilgilenen klinikler, hastaları değerlendirirken görüntüleme (stroboskopi) yapar ve akustik veri toplar.Fonetik davranışın daha kapsamlı araştırılabilmesi ve başlangıç değerlendirmelerin takip edilebilmesi için PAS’tan elde edilen ölçümler bu akustik veri ve görüntüleri bütünleyerek daha anlaşılır sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

PAS, kapsamlı ve tam entegre fonatori hava akımı sistemi isteyen, konuşma patolojistleri, otolaringolojist, fonetik bilimci ve dil bilimciler için kullanıma uygundur. 

Dikkat Çeken Özellikler
  • Tam entegre donanım ve yazılım

  • Konuşma ve ses için hava akımı ve basınç ölçüleri

  • Protokollerle yönlendirilerek kolay ölçüm ve veriler

  • Raporlar için grafik ve nicel veriler

  • Görüntü ve akustik analizlerin bütünlenmesi için ideal sistem.

PAS Donanımı

PAS donanımı, sağlıklı veri kaydı ve ölçüm yapabilmek için tasarlanmış parçalardan oluşmaktadır. Cihazın dış parçaları, veri kaydı esnasında hasta tarafından tutulan özel kulpları, yüz maskesi, pnömatik, basınç, transduser, tüp ve mikrofondan oluşmaktadır.

Cihaz ile hem pediatrik hem de yetişkin maskeleri bulunmaktadır.

PAS Yazılımı

PAS yazılımında bulunan protokoller, fonatori fonksiyona bağlı verileri hesaplamak için, speech ve non speech görevlerini ortaya çıkarmaktadır.

Protokoller, her kayıt öncesinde kullanıcıya yardımcı olan bir arayüze sahiptir, bu yüzden ilk defa kullanan veya ara sıra kullanan kişiler için de sistemi çalıştırmak kolaydır.

PAS, ortalama fonatori akımı, ses basıncı düzeyi, temel frekans, vital kapasite, gırtlak rezidansı, alt gırtlak basıncı, yeterlilik-etkinlik ölçümlerini hesaplamaktadır.

 

Standart protokollere ek olarak, PAS, kullanıcılara kendi protokollerini oluşturma imkanı sağlamaktadır.  

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.