top of page

TBS25

İşitme Cihazı Test Kutusu

  • Telecoil testi için dahili döngü

  • İşitme cihazı performasını doğrulama

  • Mikrofon, batarya akım ölçer ve harici
    telecoil için bağlantı soketleri

  • ANSI ve IEC uyumlu HIT ölçümleri

  • İşitme cihazı ile aynı dikey düzlemde 
    bulunan hoparlör

tbs-85eaf7f2.png

TBS25, düşük frekanslarda daha büyük test kutularından 25-40 dB daha iyi performans gösterir.

Test kutusu, 35 dB SPL giriş seviyelerine kadar işitme cihazı testi (HIT) için mükemmel bir ortam sağlar. TBS25'i Interacoustics'in işitme cihazı montaj çözümleriyle birleştirin.

Özel Geliştirilmiş
Test Kutusu

 

TBS25, üstün gürültü bastırma özelliğine sahiptir. Cihaz işitme cihazı verifikasyonu için gerekli en iyi ortamın sağlanması için kapatılabilen bir kapak ve sesi absorbe eden malzemeler ile donatılmıştır.

Yönsel Mikrofonlar


 

TBS25, yönsel mikrofonların test edilmesi için, 500 Hz üzerindeki serbest alan koşullarına yakındır ve hoparlörü için yerleştirilen işitme cihazlarıyla aynı dikey düzlemde bulunur.

Non-Lineer İşitme Cihazları

Non-lineer işitme cihazı devreleri ortam gürültüsüne hassas olup performans değişikliklerine sebep olabilirler. Modern işitme cihazı teknolojisi olarak kullanılan averajlama gibi otomatik gürültü azaltma özelliği bu etkinin oluşmasını engelleyememektedir.

Bu problemin çözümü istenmeyen gürültünün yeterli şekilde zayıflatılarak engellenmesi ile sağlanır. TBS25'in gürültü bastırma özelliği işitme cihazlarının 35dB SPL gibi düşük giriş seviyelerinde test edilmesini sağlamaktadır.

Kolay kullanım
 


İşitme cihazı uygulamalarında az yer kaplayan sistemler tercih edilmektedir. Bu görüş göz önünde bulundurularak tasarlanan TBS25 dahili kablolarıyla kaviteler ve referans mikrofonları arasında oluşan karmaşıklığı ortadan kaldırmakta ve daha az yer kaplamaktadır.

bottom of page