Titan ABRIS Tarama ABR

Titan ABRIS, yenidoğanlarda hızlı ve kolay otomatik ABR testi yapılmak üzere en son teknoloji ile tasarlanmış, hızlı ve güvenilir ölçümler yapmanızı sağlayan bir İşitme Tarama ABR cihazıdır.

Hızlı ve Güvenilir Ölçümler

Titan ABRIS yenidoğanlardada hızlı ve kolay otomatik ABR testi yapılmak üzere en son teknoloji ile tasarlanmıştır ve saniyeler içinde Otomatik ABR yapabilirsiniz. Titan ABRIS tarama cihazında bulunan CE-Chirp uyaran ve Bayesian ağırlıklandırma metodu test süresini geleneksel ABR cihazlarına göre %50 oranında kısaltmaktadır.

 

Kolay anlaşılır ekranı, kullanıcı tanımlı protokolleri ile Titan ABRIS yeni doğan taramaları için güvenle kullanılabilir. Titan ABRIS varsayılan test protokolü ile %99.9 sensitivitede otomatik ABR testi yapılabilir (işitme kaybı olan bebeklerin doğru bir şekilde belirlenmesi) ve spesifitesi %96'dır (normal işitmeye sahip bebeklerin ayırt edilebilme oranı).

CE-Chirp & Bayesian Ağırlıklandırma Metodu

Otomatik ABR testinde varsayılan olarak kullanılan uyaran şekli patentli olan CE-Chirp uyaranıdır. Geleneksel klik uyaranlara nazaran CE-Chirp daha iyi nöral uyarımlar göndererek yanıtların daha hızlı alınmasını sağlamaktadır. Böylece test süresi %50 oranında azalma göstermektedir. Opsiyonel olarak klik uyaran ve Hi-Lo frekans spesifik CE-Chirp uyaranlarda seçilebilir.

 

Bayesian Ağırlıklandırma Metodu hastada salınım yapan EEG gürültüsü (hastanın hareket halinde olması durumu) varsa kayıt koşullarını iyileştirmektedir.

Portatif veya PC'den Kullanım

Titan ABRIS, portatif ve elde kullanılan bir cihazdır. Dilerseniz  PC'den de kullanabilirsiniz. Yanda PC kullanım ekranı görülüyor.

 
Kolay Kullanım

Hasta test işlemine hazırlandıktan sonra, cilt empedansı otomatik olarak cihaz ekranında görüntülenmektedir. Sadece başlat butonuna basın ve test sonucu kısa bir süre içerisinde geçti/kaldı olarak cihaz ekranında görünecektir. Cihaz minimum kullanıcı eğitimi gerektirir.

Bebeğin Hazırlığı (Mastoid yerleşimi)

Genellikle cilt hazırlığı gerekli değildir. Bebeğin cildi yağlı ise, elektrotların yapıştırılacağı yerler alkollü ped veya cilt temizleme jeli kullanılarak temizlenmelidir.

1) Üç elektrotu yerleştireceğiniz yerleri gerekliyse temizleyin.

2) Elektrotları temizlediğiniz yerlere yapıştırın.

3) Elektrot kablolarını elektrotlara takın.

İmpedans Kontrolü

İmpedanslar ekranda hem sayısal olarak hem de bebek çiziminde yeşil/turuncu noktalar olarak gösterilir.

Nokta turuncu ise impedans kötüdür (> 40kΩ). Bu durumda, cildi temizlemek ve elektrotu değiştirmek gerekir.

 

NOT: İmpedans kötü olduğunda da test yapılabilir ancak test süresi ve ölçümünü etkileyebilir.

Prob Yerleşimi ve Testi Başlatmak

Probu yerleştirin. Prob iyi yerleştiğinde üzerindeki ışık yeşil yanar. START butonuna basın.

Test başladıktan sonra, hasta gürültü/EEG çubuğu ekranın üst kısmında görüntülenir.

Sonuçlar

GEÇTİ (PASS) – geçti kriterine %100 ulaşıldığında, ekranda ölçümün üzerinde yeşil renkte GEÇTİ görüntülenir.

KALDI (REFER) – ölçüm süresi içinde geçti kriterine %100 ulaşılmaz ise, ekranda ölçümün üzerinde turuncu renkte KALDI görüntülenir.

SONUÇLANMADI (INCOMPLETE) – sistem GEÇTİ veya KALDI cevabını belirlemeden önce test durdurulursa, testin tamamlanmadığını gösteren SONUÇLANMADI ibaresi ekranda ölçümün üzerinde görüntülenir.

GEÇTİ Sonucu

KALDI Sonucu

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.