Real-Time EGG Analysis

Model 5138

 

Ses ve Konuşma Bozuklukları

Analiz & Değerlendirme

 

EGG, ses tellerinin titreşim karakteristiklerinin değerlendirilmesi için geliştirilmiş non-invazif analiz tekniğidir. Vokal folda bağlı ses bozukluklarının değerlendirilmesi, dinamiklerin ve paternlerin fonasyon esnasında görüntülenmesini sağlar. Tüm bunlara ek olarak görsel geribildirim sağlayarak klinisyenlere terapi esnasında yardımcı olmaktadır.

 

Yazılım, görsel geribildirim özelliği sayesinde hastalara nasıl davranmaları gerektiği konusunda yol göstermektedir. Analizler gerçek zamanlı olduğundan (40 ms veya daha kısa) hastanın fonasyonu boyunca yazılım ekranında gösterilen eğriler gerçeği yansıtmaktadır. Ayrıca yazılım içerisinde kullanıcı tarafından belirlenmiş kantitatif EGG ölçümleri yapılabilmektedir.

 

EGG Dalgaformları:  Solda: Soluklu fonasyon, Sağda: Basılı fonasyon

Açılan fazdaki farklılıklar glottal döngünün yüzdesi olarak verilmiştir. Open Quotient değerleri (ekranın üst tarafı) bu farkları kantitatif olarak gösterir.

 

Araştırmacılar daha detaylı analiz için, ham verilere erişebilir, değerleri metin dosyası olarak dışarı aktarabilirler.

 

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.