İşitsel Lokalizasyon Tarama Odyometresi

PA5 işitsel lokalizasyon teknikleri yoluyla küçük çocuklarda tarama yapmak için ideal, küçük, portatif bir odyometredir.

500-1000-2000-4000 Hz frekanslarında ve 10dB artırımlarla, 20 ile 80 dB arası ses seviyesi çıkışlarına sahiptir

Gelişmiş Hassasiyet / Duyarlılık

PA5, warble ve dar bant uyaran ile birlikte beyaz ses de içerir. Erken aylarda cevap almak için beyaz sesin özellikle yararlı olduğu gösterilmiştir.
 

Odyometrik Kulaklık

Opsiyonel TDH39 kulaklığı tedaviye yanıt verebilen daha yardımcı çocukları test etmek PA5' a bağlanabilir. Bu daha hassas işitme eşiği değerlendirmesine imkan verir. Bağlandığında, PA5 TDH 39 kulaklığını otomatik olarak tanır ve buna göre kalibrasyonunu yapar.

 

Testler

APR (Auropalpebral Reflex): Auropalpebral Reflex testi yaklaşık olarak 80 - 100 dB SPL şiddetinde uyaran vererek çocuğun verdiği tepkiye bakılır. Bu test çocuk doğduğu günden itibaren yapılabilir.APR testi dışında elde edilen cevaplar uyku, ağlama ve hareketsizlik olabilir. Testin amacı diğer işitme testleri ile birlikte durum hakkında izlenim edinmektir.

 

 

Free Field Audiometry / Visual Reinforcement Audiometry (VRA): Serbest Alan Odyometresi bir davranış odyometresidir ve sonuca göre değerlendirme yapılır.Kalibrasyonu yapılmış iki hoparlör ile çocuk ebebeyn'in kucağına oturtularak çeşitli  sesler  verilir.Burdaki amaç uyarana karşılık  göz kırpma baş cevirme gibi fiziksel bir cevap almaktır ve ardından görsel bir uyaranla verilen tepki ödüllendirilir. Serbest  Alan Odyometresinin yapılmasının amacı çeşitli frekanslarda en iyi şekilde işitme hassasiyetini tahmin etmektir.

 

 

Conditioned Orientation Reflex (COR): Pediatrik Odyometre olan PA5 Suzuki ve Ogiba tararından tanımlanan tekniğine dayalı oryantasyon Odyometresi yapar.(1961).Oryantasyon Refleks Olgusu öğrenilen bir tepki değil  ses veya görsel uyaran ile elde edilen doğal bir refleks hareketidir.Bu COR testi çocuk ile uyum gerektirir. Testin amacı diğer tarama testleri ile birlikte işitme durumu hakkında bilgi edinmektir.

Conditioned Orientation Response(COR)

Her elde birini kullanarak iki (2) tane PA5 COR testi yapmak için kullanılabilir. Testi yapan kişi herhangi bir birimi uyaran ile hastanın başını çevirmesi için kullanabilir ve ardından görsel desteği sağlar. PA5 üzerinde bulunan tek el kontrolleri daha hızlı test yapmak için gerekli frekans ve şiddet/yoğunluk üzerinde olay kontrole imkan sağlar.

 

Artırılmış Pil Ömrü

PA5 üç (3) adet standart AA pil ile çalışır. Eylemsizlik döneminden sonra otomatik olarak kapanır ve uyaran butonuna dokunulduğunda tekrar çalışır.

 

Sessiz Uyaran Butonları

İki (2) uyaran, ses ve ışık, sessiz butonlar ile kontrol edilir. Her iki uyaran da tek parmakla iki butona dokunarak iletilebilir. COR, VRA ve APR testlerinde tam bir rahatlık sağlar.

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.