ÜRÜNLERİMİZ / SES ve KONUŞMA BOZUKLUKLARI / Multi-Dimensional Voice Program

Ses ve Konuşma Bozuklukları

Analiz & Değerlendirme

 

Multi-Dimensional Voice Program (MDVP)

Model 5105

 

Multi-Dimensional Voice Program (MDVP); Ses kalitesinin kantitatif ölçümünde altın standarttır. Tek bir ses kaydı üzerinden 22 farklı parametrenin analizi bu yazılımla yapılmaktadır.

Yazılımın normative referansları normal ve bozuk seslere dayanarak geliştirilmiştir ve sonuçlar hem grafik hem de nümerik olarak normatif eşik seviyelerine göre gösterilmektedir.

 

Ses analizlerindeki prefesyonel literatürde anlatıldığı üzere, sesin sadece 1 veya 2 farklı sesli parametresinin (ör. sadece jitter ve shimmer gibi) incelenmesi hastanın sesindeki anormallikleri kesin olarak tanımlamaya yetmemektedir. Örneğin hastanın Jitter değerleri normal sınırlar içerisinde ve periyodik modülasyonu bir çok glotal periyotlar boyunca (tremor) olmasına rağmen cyle-to-cycle modülasyonlarda farklılıklar görülebilir. 

 

Benzer bir şekilde, glottal kapanmanın tam gerçekleşmediği hastalarda türbülans sebebiyle oluşan gürültü, aperiyodik titreşimden oluşan gürültüden farklı olacaktır. 

MDVP yazılımı ile klinisyenler hastaların patolojilerini daha kolay değerlendirmekte ve zaman içerisindeki değişimleri gözlemleyebilmektedirler. Elde edilen yanıtlar profesyonel literatürde yer alan normatif veriler ile anında karşılaştırılabilir. 

 

MDVP yazılımı kolay kullanım özellikleri ve dahili protokolleri ile altın standart olarak kabul edilmektedir. 

 

Yazılım, CSL veya Mult-Speech ile beraber kullanılabilir.

MDVP radyal grafiği, kişinin ses parametrelerini, normatif eşiklerin olduğu bir daire üzerinde gösterir. Normatif eşiklerin içindeki parametreler dairenin içinde, normatif eşiklerin üstündeki parametreler dairenin içinde çizilmiştir.

(örneğin, SPI, yukarıdaki grafikte Yumuşak fonasyon İndeksi) çemberin dışında çizilmiştir.

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.