Ses ve Konuşma Bozuklukları

Analiz & Değerlendirme

 

Motor Speech Profile

Model 5141

 

Motor konuşma bozukluklarına bağlı olarak konuşma içerisindeki parametrelerde olan değişikliklerin değerlendirilmesi için geliştirilmiştir.

 

Belirli bir konuşma örneğinde istenilen parametrelerin çıkartılarak hem grafik hem de numerik sonuçlar vermektedir. Örneğin bozulan ünlü sesler genelde 2. Formant pozisyonlarında nötralize edilerek ve anormal 2. Formant geçişlerinde gösterilmektedir.

Benzer olarak diadochokinetic oranı (DDK) ve DDK periyodunun artiküler mobilite ile ilişkili olduğu görülmüştür. MSP birçok konuşma parametresini objektif olarak analiz etmekte ve konuşma terapistine yardımcı olmaktadır.

Motor Speech Profile, dahili protokolleriyle, motor bozukluğu olan konuşmanın değerlendirilmesiyle ilgili parametrelere ulaşmanızı sağlar.  

 

Bu sonuçlar daha sonra konuşma performansının hızlı bir grafik temsilini sağlamak için, normal kişilerin veri tabanı karşı çizilir. Sayısal ve grafiksel sonuçlar, rapor yazdırmak için kombine edilir.

 

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.