ÜRÜNLERİMİZ / VESTİBÜLER TEST SİSTEMLERİ / Virtual SVV Subjektif Vizüel Vertikal

Virtual SVV
Subjektif
Vizüel
Vertikal

SVV Subjektif Vizüel Vertikal

Subjektif Vizüel Vertikal, görsel ipuçlarının yokluğunda yer çekimi ile paralel olacak şekilde bir çizgiyi ayarlama becerisini ölçerek utrikül fonksiyonunu değerlendirir.

Üstün Tanı Sensitivitesi

Subjektif Vizüel Vertikal, görsel ipuçlarının yokluğunda yer çekimi ile paralel olacak şekilde bir çizgiyi ayarlama becerisini test etmek için bir yöntem sunmaktadır.  Işık geçirmeyen Virtual SVV gözlüğü, içeride görülmesi kolay bir ışık hedefiyle hafif ve rahat bir çözüm sunar.

  • Kantitatif veri analizi ile subjektif ölçümler yapar

  • Vestibüler ve otonörolojik fonksiyonların davranışsal değerlendirilmesi için kompakt bir cihazdır

  • Zaman içinde kompansasyonu izlemek için etkin bir araçtır

  • Farklı baş pozisyonları eğimine duyarlıdır

  • Oyuna benzeyen test prosedürü çocuklarda kolay ve eğlenceli test yapılabilmesini sağlar

Baz Ünitesi ve Yazılım

Baz ünitesi, Windows PC'de standart bir USB portuna bağlanmıştır.
Baz ünitesi, sanal gerçeklik gözlüğü ile kablosuz bir alıcı aracılığıyla iletişim kurar ve ölçüm verilerini yazılıma aktarır.

 

Virtual SVV yazılımı, klinisyen testi yaparken, hastanın baş pozisyonunun ve ışık hattının açısının izlenmesine yönelik detaylı bir gerçek zamanlı ekran görüntüsü sağlar.

 

Test işlemi boyunca, ışık hattının gerçek dikeyden sapması görüntülenir. Hasta tarafından onaylanan her SVV tahmini, beklenen eşik aralığına karşı bir grafikte girilir. Test tamamlandıktan sonra tüm veriler saklanır ve PDF veya basılı formda bir rapor sayfası oluşturulur.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ve Uzaktan Kumanda

Hasta hafif, ışık geçirmeyen sanal gerçeklik gözlükte, uzaktan kumandadaki düğmeleri kullanarak döndürülebilen parlak ışık hattını görür.

 

Gözlüğün içinde, baş pozisyonu hakkında sürekli bilgi veren bir sensör vardır.

 

Değiştirilebilir sünger yüz yastıkları, her bir bireyin yüz şekline uyum sağlar ve test sırasında ortam ışığını geçirmez.

Şarj edilebilir pil, saatler boyunca fazla çalışmayı sağlar. Baz ünitesine yerleştirildiğinde otomatik olarak yeniden şarj edilir.

Utrikülün Fonksiyonel Testi

Virtual SVV, vestibüler disfonksiyonun tanı ve rehabilitasyonuna yardımcı olur. Utrikül işlevinin basit bir teknikle değerlendirilmesini sağlar. Klinisyen ve hasta iletişimini kolaylaştıran oyun benzeri bir test olduğundan çocuklar için de uygundur.

 

Sağlıklı bir otolit sistemine sahip birey, vertikali, dikeyi büyük hassasiyetle kolayca belirleyebilir. Bu nedenle, subjektif vizüel vertikal tahmini utriküler fonksiyonun davranışsal bir değerlendirmesine olanak tanır. Klinik araştırmalar, izole utriküler disfonksiyonunun ortaya çıkabileceğini göstermiştir.

 

Virtual SVV, geleneksel vestibüler değerlendirme test bataryasını tamamlayarak, her hastada 10 denge organının tamamını doğru bir şekilde test etmenizi sağlar.

Baş Statik ve Dik

Baş dik konumdayken yapılan statik testler, klinisyene geleneksel SVV kova testinden daha hassas ve doğru veriler sağlar.

 

Bir otolit bozukluğunda, hastanın eğim algılama olasılığı yüksektir ve bu nedenle hasta SVV'yi baş eksenine göre yani yerçekimine göre biraz sapma ile ayarlayacaktır.

Doğası oyun gibi olan testler çocuklar için sezgiseldir.

Çocuklar gözlük takmayı ve kumanda kullanmayı seviyor, bu da kova testinden daha çekici oluyor.

Test kullanıcı dostu ve çocuklara testin amacını anlatmak çok kolay.

 

Kovanın baş pozisyonunu dikkate alma önemini ortadan kaldırıyor. Büyük bir araç ve özellikle klinik değerlendirmede SVV'nin rolü büyümektedir.

 

Vestibüler end-organ (utriküler) fonksiyonunun etkisini davranışsal olarak değerlendirmek için mükemmel bir araç. Vestibüler end-organ (utriküler) fonksiyonunun fonksiyonel etkisini daha iyi tahmin edebilir.

 

Otolaryngologist Hospital for Sick Children Toronto, ON. Dr. Sharon Cushing

Baş Statik ve Eğim Açılarıyla

Geleneksel SVV kova testinin aksine, Virtual SVV gözlüğündeki baş sensörü, birçok baş eğme konumlarında ilave testler yapılarak daha kapsamlı bir değerlendirme yapılmasını sağlar.

Oyuna benzeyen test prosedürü, çocuklarda kolay ve eğlenceli şekilde vestibüler end-organ (utriküler) fonksiyonunun etkisi davranışsal olarak değerlendirilmesini sağlar. 

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.