Electroglottograph (EGG), Model 6103
 

Elektroglotograf cihazı vokal foldun titreşim karakteristiklerini incelemek amacıyla geliştirilmiştir. Non-invaziv teknolojisi sayesinde hastaların fonasyon esnasındaki vokal fold dinamikleri dalgaformları halinde bilgisayar ekranında görüntülenmektedir.

 

EGG transdüserleri hastanın ses 3. Thyroid kıkırdağı seviyesine gelecek şekilde boynuna takılır. Fonasyon esnasında oluşan direnç değişimleri ile vokal foldlardaki titreşim döngüleri sistem tarafından algılanır. EGG dalgaformunda süre, kordinasyon ve glottal döngüdeki temas paternleri gösterilir. EGG sistemi CSL veya Stroboskopi sistemleri ile beraber kullanılabilir.

 

Sistem CSL ile beraber kullanılmak istenildiğinde Real Time EGG Analiz yazılımı ile beraber kullanılmalıdır. Böylece dalgaformları ve temel frekans değerleri analiz edilebilir. Strobe sisteminde ise EGG cihazından alınan yanıtlar ekran görüntüsü ile senkronize olarak gösterilmektedir.

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.