Ses ve Konuşma Bozuklukları

Analiz & Değerlendirme

 

Auditory Feedback Tools (AFT)

Model 3506

 

AFT yazılımı 5 farklı işitsel geribildirim aracını tek bir paket altında bireştirerek terapi ve geribildirim uygulamalarında kullanılmaktadır. Metronomik ritim tutucu ile hastaların konuşma esnasında zamanlama ve ritim becerilerini geliştirmektedir.

 

Akıcı konuşmada problemi olan hastalar için 10ms’lik adımlarla artırılabilen 150-500ms’lik gecikmeli işitsel geribildirim sağlamaktadır. Loop özelliğinde ise kaydedilen ses tekrar hastaya dinletilir ve kritik kendi kendine dinleme becerisi geliştirilir. Kaydedilen ses dosyası 1 sn’lik artırımlar ile 5-30 saniye uzunluğa sahip olabilir.

 

Time warping özelliği hastanın kaydedilen sesinin farklı hızlarda frekansı değiştirilmeden oynatılması şeklinde uygulanır. Böylece hastalar kendi artikülasyonlarını yavaş, hızlı veya hızı artacak şekilde değerlendirebilirler.

 

Maskeleme özelliğinde ise konuşma gürültüsü hastaya bir başlık aracılığıyla verilir. Böylece hastalar kendi konuşma seslerini duyamazlar ve ses-konuşma davranışlarındaki propriyosepsiyon özelliklerinin iyileşmesi sağlanır.

 

AFT'de görsel görüntüler yoktur.

 

Hastaların konuşmalarının aural karakteristiklerine odaklanmak üzere tasarlanmıştır.

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.