AC40 iki kanallı klinik odyometre modern kliniklerin ihtiyacı olan tüm özellikleri ve fonksiyonları odyometre klavyesinin klasik dokunuşu ve aynı zamanda bilgisayarın gücünü bir araya getirerek sunmaktadır

Yeni AT235/h Klinik Timpanometre ile Tanışın!

Eksiksiz Test Bataryası

AT235/h model timpanometre cihazları 2 farklı versiyona sahiptir. AT235 timpanometrenin test bataryasında timpanometri, ipsilateral ve kontralateral akustik refleks ve refleks decay, Östaki tüpü fonksiyon testi (Williams test), otomatik test fonksiyonu ve hava yolu odyometrisi bulunmaktadır.

 

AT235h versiyonu ise AT235 modeline ek olarak yenidoğanlar için yüksek frekans prob tonu, manuel timpanometri, refleks latans, perfore (Toynbee test) ve patulöz kulak zarı (sürekli hassas impedans ölçümü) durumlarında iki ilave ETF testi içerir.

 

Temel havayolu odyometri fonksiyonu AT235h timpanometrede standart olan bir özelliktir. Temel saf ses odyogramlar, manuel olarak veya otomatik HL (işitme seviyesi) fonksiyonu ile oluşturulabilir. Temel havayolu odyometri özelliğini kullanabilmesi için gereken tek şey, opsiyonel havayolu başlığının alınmasıdır.

AT235h, AT235 modeline ek olarak yüksek frekans prob tonları (678,800 ve 1000 Hz), manuel timpanometri, reflex latans ve ek 2 Östaki tüp fonksiyon testlerini içerir.

Prob Özellikleri

AT235/h timpanometre cihazı klinik prob ile birlikte gelmektedir.

 

Klinik prob, stabilitenin önemli olduğu ve hareketle oluşacak gürültüden kaçınılması gereken uzun süre alacak timpanometri, refleksler, reflex decay ve östaki tüp fonksiyonu gibi testler için kullanılmaktadır.

 

Klinik prob omuz kutusu, isteğe bağlı olarak bantla, klipsle veya boyun askısıyla hastaya takılabilir.

 

AT235/h Timpanometrelerde klinik prob sisteminin yanı sıra opsiyonel olarak diagnostik prob bulunmaktadır. Diagnostik prob elle tutularak kullanılır ve tarama testleri için uygundur.

 

Her iki prob sistemi için de prob durumu farklı renklerde uyaranlar ile prob omuz kutusundan görüntülenebilir. Böylece tüm dikkatinizi hastaya verebilirsiniz. Test yapılacak kulağı değiştirmek için probun üzerinde bir buton vardır. Bu özellikler her iki prob sistemi için geçerlidir.

 

Her iki prob sistemini temizlemek için sökmek çok kolaydır.

İhtiyaca göre düzenlenebilen test protokolleri

AT235/h timpanometre ile, test bataryasındaki farklı testleri bir araya getirerek kullanıcı tanımlı test protokolleri oluşturabilirsiniz.
Örneğin basit bir tarama prosedürü ve derinlemesine inceleme yapacağınız bir test prosedürü oluşturabilirsiniz.Farklı hasta grupları için farklı protokollerle zaman kaybetmeden test yapabilirisiniz.

 

Test sonuçlarına genel bakış

10 inç ayarlanabilir ekran ölçümlerinize genel bir bakış sağlar ve birden fazla test sonucu aynı ekranda görüntülenebilir. Görüntü net ve keskindir. Işık yansımasını önlemek için ekran eğilerek ayarlanabilir.

Dahili HDMI çıkışı sayesinde ekran, bir TV veya projektörde gösterilebilir. Bu, hastanın test sonuçlarını daha iyi anlamasına yardımcı olabilir. Bu özellik ayrıca öğrencilerin test sonuçlarını daha büyük ekranda izleyebilmesi açısından eğitim amaçlı
olarak da idealdir.

Doğrudan HDMI monitöre bağlantı

Yeni AT235 Klinik Timpanometreyi bilgisayardan bağımsız olarak doğrudan HDMI arayüzü ile 800X600 çözünürlüğü destekleyen harici bir monitöre bağlayabilirsiniz. 

 

Bu sayede test verilerinizi daha büyük ekranda görebilirsiniz.

 

Arzu edilirse monitör kabin içerisine yerleştirilebilir.

Azaltılmış buton sayısı

AT235/h üzerindeki bir kaç özel butonla çeşitli fonksiyonlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Ekranda yardım metinleriyle değişen fonksiyon butonları ile kolayca ve etkin bir şekilde gezinebilirsiniz.

 

Yazdırma seçenekleri

Sadece yapmış olduğunuz ölçümü yazdırmak istiyorsanız, bilgisayara gerek olmadan 3 inç mini yazıcı veya standart yazıcı ile doğrudan AT235/h cihazından baskı alabilirsiniz. Eğer veriler Interacoustics OtoAccess™ veritabanı veya NOAH’a yüklendiyse, çıktılar bilgisayar aracılığıyla alınabilir.

Doğrudan yazıcı bağlantısı

Yeni AT235/h Klinik timpanometre doğrudan bir yazıcı bağlanabilir. Test sonuçlarını renkli olarak yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

 

Kombine baskı ve raporlama

Yazdırma Sihirbazı tam hasta raporu için odyometri, empedans ve uygulama verierini birleştirir.

 

Farklı testler için kliniğe özel raporlar ve sınırsız sayıda şablonlar oluşturulabilir.

  • OtoAccess™ ve NOAH’tan hasta demografik bilgilerini alır.

  • Tek bir sayfada odyometri ve empedans verilerini birleştirir.

  • Gözlem ve sonuçları yazabilmek için metin alanı vardır.

  • Kliniklerin logoları rapora eklenebilir.

  • Ayrı oturum tarihleri vardır.

  • Hızlı başvuru için semboller ayarlanabilir.

 

Esnek Kullanım ve Farklı Montaj Opsiyonları

Ergonomik olarak tasarlanmış ve kullanıcı dostu AT235/h, masa üstü cihazı, duvara monte veya portatif bir cihaz olarak kullanılabilir. 

 

Duvara montaj için opsiyonel braket mevcuttur. VESA montaj braketi ile de kullanılabilen sistem kısıtlı Alana sahip olan klinikler için kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

 

AT235/h timpanometre portatif olarak da kullanılarak sizlere mükemmel çözümler sağlar:

 

  • AT235/h timpanometre, 500 hasta ve 50,000 seansı saklayabilir. PC bağlantısı sağlandığında opsiyonel SYNC modu sayesinde Interacoustics veri tabanı OtoAccess™ veya NOAH ile eşitlemek için kullanılabilir.

  • AT235/h opsiyonel taşıma çantası ile kolayca taşınabilir özelliktedir.

 

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.