Affinity ile Eksiksiz Çözüm

İşitme cihazı uygulaması odyometri testi ile başlayıp hasta memnuniyeti ile devam eden bir süreçtir.

Affinity bu amaca ulaşmak için en gelişmiş sistemdir.

Affinity ile Hepsi Bir Arada

Affinity 2.0, PC veya dizüstü bilgisayarınız ile beraber kullanabileceğiniz, kolay kullanım özelliklerine ve yazılım arayüzüne sahiptir. İçerdiği modüller sayesinde ihtiyacınız olan ölçümleri esnek bir şekilde yapabilme özgürlüğünü vermektedir.

REM440

Gerçek Kulak Ölçümü modülü işitme cihazı uygulamalarının doğrulanması ve hassas ölçümlerin yapılmasını sağlamaktadır.

AC440 (Opsiyonel)

Odyometri modülü, gelişmiş diagnostik test bataryasını kullanıcı dostu arayüzü ile kullanımınıza sunmaktadır.

VSP440 (Opsiyonel)

 Visible Speech modülü hastalarınıza işitme cihazının özelliklerini, faydalarını ve performansını görsel örnekler kullanarak  kolayca anlatabilirsiniz.

HIT440

İşitme Cihazı Test modülü sayesinde işitme cihazlarının teknik özelliklerinin doğrulanması ve kontrolü sağlanmaktadır

Aksesuarlar

Sistem, ölçüm yapmanız için gerekli olan tüm aksesuarları ile beraber gelmektedir. Herbir modül en yüksek standartlar göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Aksesuarların tamamının bağlanabileceği soketler sayesinde farklı ölçümler yaparken soketlerinizi tekrar çıkartıp takmak zorunda kalmazsınız. Geniş kullanım özellikleri sayesinde işitme cihazı uygulamalarınızda hastalarınıza en iyi hizmeti vereceğinize eminiz.

 

Yazılım

Hastalarınızdan aldığınız tüm veri kayıtları Interacoustics tarafından geliştirilen OtoAccess veritabanında saklanmaktadır. Bu yazılım konsepti sayesinde aynı veritabanı altında farklı Interacoustics yazılımlarını da kullanabilirsiniz.

 REM440 (Real Ear Measurement)

Gerçek Kulak Ölçümü

REM440 modülü ile her tipte işitme cihazının uygulaması güvenle yapılabilmektedir.

 

İşitme cihazı üreticilerinin geliştirdiği yazılımlar ile yan yana çalıştırılabilme özelliği sayesinde tüm ayarlamalar kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

 

RECD

Ulusal İşitme Tarama Programı sayesinde yeni doğanların ilk altı ay içerisinde işitme kaybı olup olmadığı değerlendirilmektedir. Sonuç olarak yeni doğanlar  ve küçük çocuklar için işitme cihazı uygulamalarında RECD (Real Ear Coupler Difference) ölçümü yapılması gerekmektediir. Özel geliştirilen aparatlar sayesinde bu ölçümler hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. RECD ölçümü yapılamayan durumlarda REM440 yazılı yaşa bağşı normatif veriler sayesinde yaklaşık hedef değerini kullanıcılara vermektedir.

Yüksek Frekans (HF440) ve Multi Frekans (MF440)

Yüksek frekans opsiyonu ile hastaların 20kHz’e kadar test yaparak ototoksite veya işitme kaybı erken safhalarda monitörize edilebilir. Multi frekans opsiyonu ise tinnitus analizlerinde kullanıcılara yardımcı olmaktadır.

 

Binaural REM Testi

Binaural REM testi ile gerçek kulak ölçümleri daha hızlı ve kolay yapılmaktadır. REM testinin her iki kulağa simültane olarak yapılması klinisyenlere zaman kazandırmakta ve daha fazlası hasta için daha iyi işitme cihazı uygulaması yapılmasını sağlamaktadır.

İşitme Cihazın Testi

REM440 modülü ile Affinity2.0 işitme cihazlarının özelliklerini detaylı bir şekilde analiz etmenizi sağlamaktadır. Örneğin gülrültü azaltma ve yönsellik gibi teknolojilerin analizi kolaylıkla yapılmaktadır.

 

On-Top Modu

On Top (üstünde) modu sayesinde kullanıcılar işitme cihazı programlama yazılımı ile aynı anda REM440 yazılımını kullanabilmekte, işitme cihazı programlama yazılımında yapılan değişikliklerin REM sonuçlarına etkisi çok daha hızlı bir şekilde ölçümlenerek gösterilmektedir.

.

Gerçek Sesler ile Simülasyon

Gerçek dünyada hastalar yaşadıkları ortamlar itibariyle bir çok farklı ses ve konuşma sesi uyaranları ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Sistem içerisinde bulunan kadın veya erkek veya karıştırılmış sesler hastalara “external sound” opsiyonu kullanılarak dinletilebilir. Özel geliştirilen “In the ear” monitör sistemi ile hastaların işitme cihazlarının kendi kulaklarında nasıl işitildiği dinlenilebilir ve olası problemlere daha kolay çözümler üretilebilmektedir.

 AC440 Odyometri

AC440 odyometri modülü kullanıcı dostu arayüzü ve gelişmiş diagnostik odyometre özelliklerine sahiptir.

 

AC440 temel konuşma ve saf ses odyometri testlerini yapabilecek şekilde geliştirilmiştir. Sistem opsiyonel olarak sunulan ek lisanslamalarla basit değerlendirmelerden nörolojik araştırma yapmak isteyen kullanıcılara kadar çok geniş olanaklar sunmaktadır.

Eğitim ve tanı amacıyla hastalardan daha önce alınan kayıtlar mevcut kayıtlar ile üst üste çakıştırılarak karşılaştırılabilmekte ve anında REM440 yazılımına aktarılabilmektedir.

 

Yüksek Frekans (HF440) ve Multi Frekans (MF440)

Affinity 2.0’ın Odyometre modülünde opsiyonel olarak sunulan Yüksek Frekans özelliği ile 20kHz’e kadar odyometri testi yapabilir, ototoksite hastalarının işitme kayıplarında erken dönemde takip edebilirsiniz. Multi Frekans opsiyonu eklendiğinde sistem tinnitus hastalarının en hassas şekilde analiz edilmesini sağlamaktadır.

 

QuickSIN

Sinyal-Gürültü karışık olan ortamlarda bireylerin konuşmayı algılama seviyelerinin değerlendirildiği QuickSIN testinde güvenilir skorlamalar ve öneriler tablosu sayesinde hastalarınızı daha kolay değerlendirebilir ve takip edebilirsiniz.

 

Konuşma Testleri

Güncel konuşma test protokolleri artık harici bir CD oynatıcıya ihtiyaç duymamaktadır. Skorlama metodları dahili hafızada bulunan kelime listelerinin hastalara uygulanması ile kolayca yapılmaktadır.

 

MLD (Masking Level Difference)

MLD testi genellikle CAPD test bataryasının bir parçası olarak kullanıllmaktadır ve hastalara farklı sinyal fazlarına sahip binaural ton ve gürültü gönderilerek yapılmaktadır. MLD testi sayesinde maskelenmiş eşik kaymaları oluşmakta ve hastanın binaural entegrasyon zorlukları hakkında bilgiler elde edilmektedir.

 

Özel klavye

AC440 modülünün opsiyonel olarak sunulan özel klavyesi ile PC tabanlı bir odyometreye sahip olan Affinity2.0 cihazınızı geleneksel bir odyometre gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Visible Speech Mapping (VSP) Modülü

Visible Speech Mapping (VSP) ile gerçek kulak ölçümlerinin değerlendirilmesi ve hastalara açıklaması kolaylaşmaktadır.

İşitme cihazı ile yapılan bir ölçümden elde edilen sonuçlar ile işitme cihazı olmadan elde edilen sonuçlar ile gerçek zamanlı olarak bilgisayar ekranında karşılaştırılır. Böylece işitme cihazının hastaya sağlayacağı faydayı anlatmak kolaylaşmakta ve hastalar daha kolay ikna edilmektedir.

 

VSP ekranında dinamik aralık, normal işitme seviyeleri ve hastanın SPL cinsinden işitme kaybı, ortam seslerinden örnekler, tahmini konuşmayı anlama farklılıkları ve işitsel gelişim değerleri gösterilir. Ekran görüntüsü üzerinden hastalara kompresyon karakteristikleri, binaural faydalar ve diğer gelişmiş işitme cihazı özellikleri kolayca anlatılmaktadır.

 

İşitme cihazı uygulamasında hastaların doğru bir şekilde değerlendirilmesi en önemli kısımdır.

Bu değerlendirmenin doğru yapılabilmesi için geliştirilen VSP gerçek zamanlı yapılan ölçümlerden elde edilen verileri kolay anlaşılır grafikler üzerinden hastalarınıza anlatmaya yardımcı olmaktadır. Bu sebeplede Visible Speech Mapping modülü işitme cihazı merkezleri tarafından her geçen gün daha fazla talep edilmektedir.

İşitme Cihazı Test (HIT) Modülü

İşitme Cihazı Test (HIT - Hearing Instrument Test) modülü sayesinde işitme cihazlarının teknik özelliklerinin doğrulanması ve kontrolü sağlanmaktadır.

 

Sonsuz Döngü Testi

Gidip gelen arızalara sahip işitme cihazlarının tolerans sınırlarını aştıklarının belirlenebilmesi için sonsuz döngü testi ile edilmesi gerekmektedir. Böylece arıza tolerans sınırını aştığında kaydedilebilmekte ve sebebi anlaşılabilmektedir.

 

Yönsel Mikrofonlar

HIT440 modülünde bulunan dual hoparlör sistemi ile Affinity2.0 kutusu içerisinde yönsel mikrofona sahip işitme cihazlarının testleri kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

 

Test Dizileri/Protokolleri

HIT440 yazılım modülünde IEC ve ANSI standartlarına dayanarak geliştirilmiş bir çok test bataryası bulunmaktadır. Affinity2.0 cihazını teslim aldığınızda hazır olan bu protokoller sayesinde işitme cihazlarını kolayca değerlendirebilir ve önceden hazırlanmış olan test raporları ile çıktılarınızı alabilirsiniz.

 

Geçmiş Oturumlar

HIT modülünde yapılan tüm testler işitme cihazının zaman içersindeki arıza durumu ve özelliklerinin karşılaştırması geçmişte yapılan testler kolaylıkla geri çağrılarak ekranda gösterilmektedir. İşitme cihazlarının objektif olarak değerlendirilmesiyle elde edilen bilgiler sayesinde performanslarını gözlemleyebilirsiniz.

Özellikleri:
 • IEC ve ANSI standartlarına göre düzenlenmiş dahili test dizileri

 • Kullanıcı tarafından düzenlenebilir test protokolleri oluşturma

 • 100 – 10.000 Hz frekans bant aralığı

 • 1 dB’lik adımlar ile artırılabilir 40 – 100 dB SPL arasında uyarı verme

 • Geniş test protokolleri

  • OSPL90, Full On Gain, InputOutput, Attack/Recovery Time, Reference Test Gain, Frequency Response, Equivalent Input Noise, Harmonik Distorsiyon, Intermodülassyon Distorsiyonu, Mikrofon Yönselliği Testi

 • Warble ton, Saf ses, Random noise, Pseudo randem noise, Bant limitli beyaz gürültü, Chirp, ICRA, Gerçek konuşma sesi ve herhangi başka bir ses dosyası ile uyarım yapabilme (otomatik kalibrasyon özelliği mevcuttur)

 • Test oturumları arasında karşılaştırma yapabilme

 • Yüksek frekans çözünürlüğü

 • Noah 3.7, Noah 4, OtoAccess ve XML uyumu

HIT440 yazılımı, harici bir ölçüm kutusu olarak geliştirilen TBS25 modeli ile de uyumlu çalışmaktadır.

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.