Laryngeal Strobe
Model 9400

pentax-medical-logo-vector_edited.png

Model 9400 ışık kaynağı; vokal foldun yapısı ve hareketlerinin incelenmesinde parlak, net ve keskin görüntüler sağlar. 

9400Strobe-PNG.png

Laryngeal Strobe Model 9400

Stroboskopik muayenede hem xenon hem de halojen ışık kaynaklarını bir arada sunan Model 9400 Laryngeal Strobe, vokal foldun çok net bir şekilde incelenmesini sağlamaktadır.

5ms'lik kısa süreli ve shuttersız xenon lamba teknolojisi ile ışık kaynağı hastanın temel frekans değeri ile aynı frekansta çakmaktadır. Böylece geleneksel teknolojilere göre çok daha kaliteli görüntüler elde edilmektedir.

 

PENTAX Medical tarafından geliştirilen kırpıştırma önleyici elektronik devre tasarımı sayesinde hastanın perde ve ses şiddeti aralığı boyunca parlak görüntüler elde edilir. Otomatik ışık kontrolü ile değerlendirmeler daha hızlı ve kolay gerçekleşmektedir.

PENTAX Medical'in kalitesini kanıtlamış perde takibi ile hastaların ses temel frekans değeri üzerinden perde takibi yüksek hassasiyet ile gerçekleştirilmektedir.

 

Sistem, 60 Hz ile 1000Hz arasında değişen temel frekans seslerini hızlıca algılayıp perde kilitlemesi yapmaktadır.

Ayak pedalı üzerindeki fonksiyonlar ise hekimlerin değerlendirme esnasında ellerini daha rahat kontrol etmesini kolaylaştırmaktadır. 

Işık kaynağı üzerinde bulunan LCD ekrandan test parametreleri ve sonuçları hem nümerik hem de grafik olarak görüntülenir.

9400-Larynx-IMAGE.png

HD Stroboskopik Görüntü

9400-Glottal-Cyclus.png

Stroboskopi sistemi imaj montaj fonksiyonu

Laryngeal Strobe Model 9400 Işık Kaynağının Klinik Avantajları 

KBB hekimlerinin optimal değerlendirme yapabilmesi için tasarlanmış olan Model 9400:

  • Ağır çekim ve kare - kare video oynatma fonksiyonları ile vokal fold hareketlerini değerlendirmede detayları kaçırmamanızı sağlar.

  • Esnek yakınlaştırma özelliği duraklatılmış görüntülerde bile yakınlaştırma yapabilme ve bu şekilde videoyu oynatabilme imkanı sunar.

  • Tek adımda tam bir glotal döngü oluşturarak kapanma, simetri ve amplitüt analizi

  • Pre ve post operatif görüntüleri yan yana karşılaştırma imkanı