40act Serisi

Sessiz Kabin

 

40act Serisi

Hasta & Operatör Odası Tek Cidarlı Sessiz Kabin

 

Tek cidarlı ve iki odalı 120act serisi, işitme testi ve araştırmalar için mükemmel ortamlar yaratır.

40act Serisi – Standart Kabin Boyutları

Operatör ve hasta odası olmak üzere iki ayrı oda vardır. Operator hasta odasını arada bulunan pencereden takip etmektedir. IAC 40act serisi sessiz kabinlerinde hasta ve operatör odası,102mm'lik hava boşluğuyla vibrasyonu izole edilerek birleştirilmiştir. 

 

Kabin boyutları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen aşağıdaki tabloyu inceleyiniz.

Gürültü Azaltma & Ses Absorbsiyonu

Gürültü Azaltma*: ASTM Standartlarına göre tamamlanmış bir odanın minimum kabul edilebilir gürültü engelleme miktarıdır. Aşağıdaki değerler bağımsız ve onaylı bir laboratuvarda yapılan testlerden elde edilmiştir.

 

Ses Absorbsiyonu: ASTM C423-77 Standartlarına göre test edilmiş ve kompozit metal plakalar kullanılarak yapılmış bir sessiz kabinin ses absorbsiyon katsayısı aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

*Kabin dışında ve kabin içinde, bir yankılama odasında ses basıncı düzeyleri arasında ölçülen fark olarak tanımlanır.

NIC – Noise Isolation Class, gürültü azaltma özellikleri için derecelendirme sistemi

IAC 40act Serisi Sessiz Kabinlerin Özellikleri

 
Duvar & Tavan Konstrüksiyonu

40act Serisinin Tavan & Duvar Konstrüksiyonu 102 mm kalınlığındaki IAC Noise-Lock® 2 akustik panelleler kullanılarak yapılmaktadır. Panellerin ortalama ağırlığı 50kg/m2'den hafif değildir.

 

Zemin Konstrüksiyonu

Kabinlerin zemin konstrüksiyonları 50mm yüksekliğinde ve yapısal olarak kuvvetlendirilmiş IAC Acousti-flote ile yapılmaktadır. Tüm zemin malzemeleri halı kaplanabilir özellikte olup ortalama ağırlıkları 90kg/m2’den hafif değildir. Zemin panelleri, azami yapısal gürültünün minimum indirebilmesi için 6.5Hz doğal frekans değerine sahip vibrasyon izolasyonu olan özel ayaklar üzerine yerleştirilmektedir.

 

Akustik Dolgu

Tüm zemin, kapı ve tavan panelleri sese dayanıklı ve absorbe edebilir özelliktedir. Ayrıca bu paneller inert, küf ve haşaratı engelleyen özel kaplamaları bulunmaktadır. Kabin panellerinin sıcaklık transfer faktörü 0.397W/m2°C’den fazla değildir.

Kapı

40act serisinde bulunan kabinlerin kapıları IAC Noise-Lock® olarak adlandırılmaktadır ve manyetik şeritler aracılığıyla tam kapanması sağlanır. Kapılar 838x1857mm boyutlarında olup kolay açılıp kapanabilen mekanizmaya sahiptir.

 

Duvar & Tavan Panel Bağlantısı

IAC 40act serisi odyolojik sessiz kabinlerin duvar ve tavan panellerinin birleşiminde kullanılan IAC “H” bağlantı aparatları sayesinde paneller arasında akustik izolasyon sağlanmaktadır.

 

Pencere

Kabinin pencereleri 750x600mm (modele göre boyut değişebilir) ölçülerinde olup çift taraflı izolasyon sağlamaktadır.

 

Bağlantı Soketi

Kabin üzerinde bulunan bağlantı soketi sayesinde odyolojik cihazlar kolaylıkla kabine bağlanmaktadır. USB Type A bağlantı soketi sayesinde güncel cihazların bağlantısı kolaylaşmaktadır.

 

Elektrik Tesisatı

40act model kabinlerde aydınlatma ve havalandırma sistemlerinin elektrik tesisatı ayrı ayrı anahtarlar üzerinden kontrol edilmektedir. Elektrik tesisatı 240V, 50Hz şehir şebekesine direk olarak bağlanabilir.

 

Havalandırma

Kabinlerin havalandırma sistemi tavana veya kabin duvarına monte edilebilir özelliktedir. Kabinler istenilen renge boyanabilir ve zemini antistatik halı kaplamalıdır. Havalandırma sistemleri tavanda veya duvarda olacaksa kabin ölçülerine havalandırmanın konumlandırılacağı yere göre 370mm eklenmesi gerekmektedir.

Opsiyonel Özellikleri

 • Akustik çift camlı kapı (pencere boyutu 150x600mm’dir)

 • Acil çıkış aydınlatması

 • Kabin içerisinde elektrik prizleri

 • RF (Faraday Kafesi) ve elektrostatik koruma

 • İç duvar kaplaması

 • Güç filtreleri

 

 • Özel soketler içeren transfer paneli

 • Genişliği artırılmış kapılar

 • Film kaplamalı camlar

 • Yüksek frekans floresan aydınlatma

 • Kabin panelleri ve kapısı için ek renk seçenekleri

Erişçi Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Tel   : +90 (212) 231 06 77 / +90 (212) 230 87 06 

Faks: +90 (212) 233 09 71

Email: info@erisci.com 

Odyometre, Timpanometre, ABR, BERA, OAE, oto akustik emisyon, Koklear İmplant, İşitme cihazı, Odyolog

Copyright By Erişçi Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. © 2015. All Rights Reserved.

Web sitemizden izinsiz alıntı yapılamaz. Web sitemizden izinsiz alıntı yapılması durumunda Erişçi Elektronik ® kanuni işlem yaptırma hakkını saklı tutar.